+90 541 322 4426
en      tr

Sosyal Medyada Biz}

Fuar Teşvikleri

TEŞVİKLER HAKKINDA

Yurt dışında organize edilen fuarlara katılan Türk firmaları, katıldıkları fuarın Ekonomi Bakanlığı’nın web sayfasında ilan ettiği “Bireysel Katılımı Desteklenecek Uluslararası Sektörel Fuarlar Listesi”nde yer alması durumunda; %50 oranında devlet teşviği alma imkanına sahip olabilmektedirler. Fuarın yapıldığı ülke “Hedef Ülkeler” listesinde ise %50 teşviğe ek olarak %20 oranında ilave destek alınabilmektedir.

Ekonomi Bakanlığı’nın, İhracatçı Birlikleri vasıtası ile verdiği bu destek “boş alan + stand bedeli + lojistik harcamaları + 2 kişinin uçak bileti” masraflarını kapsamaktadır. Toplam teşvik tutarı için üst limit 15.000 USD’dır. Eğer bahse konu fuar “Prestijli Fuar” olarak değerlendirilmişse, toplam teşvik tutarı 50.000 USD’na kadar yükselmektedir ve 5 kişiye kadar olan uçak bileti masrafları teşvik kapsamında değerlendirilmektedir.

” Bireysel Katılımı Desteklenecek Uluslararası Sektörel Fuarlar Listesi”ne ve “Yurtdışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Tebliğ”lere ve konuyla ilgili diğer bilgilere ulaşmak için T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın web sayfasındaki ilgili sayfaları (İhracat / Fuarlar) inceleyebilirsiniz.

http://www.ekonomi.gov.tr/portal/faces/home/ihracat/fuarlar

 

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Expo Global Fuar’ın temsilciliğini yaptığı fuarlara katılan firmalarımız, fuarlara organizatörün web sayfasında ilan ettiği fiyat üzerinden katılırlar. Ödemelerini fatura karşılığında, direk olarak fuar organizatörüne yaparlar. Katılımcı firmalar Expo Global Fuar’a hiç bir şekilde ödeme yapmazlar. Katılımcı firmalar, fuar organizatörüne ödedikleri rakam üzerinden teşvik alırlar.