+90 541 322 4426
en      tr

Sosyal Medyada Biz}

Foodex Qatar’2018 Katar Gıda, İçecek ve Gıda Üretim Teknolojileri Fuarı

Foodex Qatar’2018 Katar Gıda, İçecek ve Gıda Üretim Teknolojileri Fuarı

2. Foodex Qatar’2018

Uluslararası Katar Gıda, İçecek ve Gıda Üretim Teknolojileri Fuarı

2018 yılında Katar fuarları % 70 devlet teşviklidir.

3 – 5 Mayıs 2018 tarihleri arasında 2. gerçekleşecek olan KATAR – Doha  Uluslararası Gıda – İçecek ve Gıda Üretim Teknolojileri Fuarı ( Foodex Qatar’2018 ) Katar ve Körfez Arap  ülkelerinden bir çok profesyonel ziyaretçi çekmektedir.

Fuar Katar Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Gıda Bakanlığı ve Doha Ticaret ve sanayi odaları tarafından desteklenmektedir.

Neden KATAR ?

Dünyanin en zengin ekonomilerinden biridir. Nufus hızla artmaktadır. Dünyanın heryerinden göçmen çekmektedir. Petrol ve Gaz zengini ülkedir.  Bölgedeki spor turizmlerinin en önemli ayağıdır.

Gıda Parakende satış sektörü 15 milyar dolarlık işlem hacmine sahiptir. Katar tükettiği gıda ihtiyaçlarının % 90 ‘ını ithal etmektedir. Fakat Katar devleti bu arakamı 2025 yılına kadar % 60 a çekmek istemektedir.  Ve gıda üretimi ve makinalarına yatırım yapılmasını teşvik etmekte ve desteklemektedir. Bakanlıklar için teşvikte kullanılmak üzere toplamda 5 milyar usd bütçe ayrılmıştır.

Katarın başkenti Doha da 2. kez gerçekleşecek Foodex 2018 fuarı ülkenin sektöründeki ilk ve tek fuarıdır.

Katar Devlet yetkilileri ve Bakanlar Türkiyeden şirketlerin katılım göstermesini ve ilgilerini beklediğini belirttiler.

Expo Global Fuar’ın temsilciliğini yaptığı fuarlara katılan firmalarımız, fuarlara organizatörün web sayfasında ilan ettiği fiyat üzerinden katılırlar. Ödemelerini fatura karşılığında, direk olarak fuar organizatörüne yaparlar. Katılımcı firmalar Expo Global Fuar’a hiç bir şekilde ödeme yapmazlar. Katılımcı firmalar, fuar organizatörüne ödedikleri rakam üzerinden teşvik alırlar.

Katar ve Körfez Arap Ülkeleri pazarında firmanızı tanıtmak ve ürünlerinizi satmak için en uygun adres olan “Foodex Qatar’2018” Fuarına katılmak ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz

26 Aralık 2017