+90 541 322 4426
en      tr

Sosyal Medyada Biz}

Foodex Qatar’2017 Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Üretim Teknolojileri Fuarı

Foodex Qatar’2017 Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Üretim Teknolojileri Fuarı

Foodex Qatar’2017 Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Üretim Teknolojileri Fuarı

 

02 – 04 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan KATAR – Doha  Uluslararası Gıda – İçecek ve Gıda Üretim Teknolojileri Fuarı ( Foodex Qatar’2017 ) Katar ve Körfez Arap  ülkelerinden bir çok profesyonel ziyaretçi çekecektir.

Fuar Katar Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Gıda Bakanlığı ve Doha Ticaret ve sanayi odaları tarafından desteklenmektedir.

Neden KATAR ?

Dünyanin en zengin ekonomilerinden biridir. Nufus hızla artmaktadır. Dünyanın heryerinden göçmen çekmektedir. Petrol ve Gaz zengini ülkedir.  Bölgedeki spor turizmlerinin en önemli ayağıdır.

Gıda Parakende satış sektörü 15 milyar dolarlık işlem hacmine sahiptir. Katar tükettiği gıda ihtiyaçlarının % 90 ‘ını ithal etmektedir. Fakat Katar devleti bu arakamı 2025 yılına kadar % 60 a çekmek istemektedir.  Ve gıda üretimi ve makinalarına yatırım yapılmasını teşvik etmekte ve desteklemektedir. Bakanlıklar için teşvikte kullanılmak üzere toplamda 5 milyar usd bütçe ayrılmıştır.

Katarın başkenti Doha da ilk defa gerçekleşecek Foodex ‘2017 fuarı ülkenin sektöründeki ilk ve tek fuarıdır.

Katar Devlet yetkilileri ve Bakanlar Türkiyeden şirketlerin katılım göstermesini ve ilgilerini beklediğini belirttiler.

Dünya’da bilinen marka firmaların katılım göstermesi beklenen fuarda; Uluslar arası firmalara karşı avantajlı yerlere sahip olmak isteyen firmalarımızın erken başvuru yapması önemle rica olunur.

Katar ve Körfez Arap Ülkeleri pazarında firmanızı tanıtmak ve ürünlerinizi satmak için en uygun adres olan “Foodex Qatar’2017” Fuarına katılmak ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fuarın geçmiş dönem bilgilerine linkten ulaşabilirsiniz ;  http://www.foodexqatar.com

26 Aralık 2017